Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast |
Gminne Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kodniu

VIII "Herbatka Seniora" w ZPO w Kodniu

Utworzono dnia 26.02.2020

19 lutego 2020 r. w świetlicy szkolnej w Zespole Placówek Oświatowych w Kodniu odbyło się już VIII spotkanie pokoleń ,, Herbatka Seniora”.

Spotkanie rozpoczął dyrektor szkoły Jacek Malarski, który przywitał przybyłych gości – seniorów. Zostali oni zaproszeni przez współorganizatora tej inicjatywy -proboszcza parafii św. Anny w Kodniu o. Damiana  Dybałę,  jak również przez  uczniów i pracowników ZPO w Kodniu.

Program spotkania był następujący:

• Występ uczniów kl. 5a oraz ucznia kl. 6b - Jacka Haponiuka, którzy pod opieką p. Marii Sosnowskiej przygotowali przedstawienie ,, Przepis na grzeczność”;
  • P. Marlena Szmytko zapoznała zebranych z wynikami przeprowadzonej ankiety ,,Dawne tradycje bożonarodzeniowe” ( z tymi wynikami można zapoznać się na stronie internetowej szkoły);
  • Występ chóru szkolnego pod przewodnictwem p. Reginy Hasiewicz. Zaśpiewali oni : ,,Serce w plecaku”, ,,Pąki białych róż”,  ,,Piechota” i ,,Polskie kwiaty”;
  • Taniec ,,Skrzypek” w wykonaniu uczennic kl. 8 Patrycji Borowiec i Patrycji Tarasiuk;
  • Wykonanie piosenek ,,My cyganie” i ,,Gdybym miał gitarę” - śpiew: Aleksandra Sacharczuk, gitara: Kamila Magier.

Po zakończeniu części artystycznej goście zostali obdarowani pojemnikami na herbatę wykonanymi przez uczniów szkoły podstawowej pod opieką p. R. Hasiewicz.

Przez całe spotkanie wolontariusze z grupy wolontariatu ,,Pomocna Dłoń” dbali o to, aby każdy miał coś dobrego do jedzenia i picia, a tym samym spotkanie było przyjemniejsze.

Formuła tych spotkań jest ciągle otwarta. Czekamy też na propozycje seniorów...

Tekst i zdjęcia: Teresa Filipek

VIII "Herbatka Seniora"

Utworzono dnia 26.02.2020, 18:03

INFORMACJA

Wszystkie zdjęcia i materiały graficzne znajdujące się na stronie domkulturywkodniu.pl objęte są prawami autorskimi.